Переваги і недоліки чавунного посуду
Чавунний посуд допомагає людям створювати кулінарні шедеври протягом навіть не десятиліть – століть! З її допомогою сімейне меню збагачується смачними і корисними стравами, адже чавун вимагає мінімальної кількості олії. Переваги чавунного посуду набагато вагоміші її недоліків, про них ми і пропонуємо поговорити.
Асортимент чавунного посуду та її можливості
Секрет плавки чавуну відкрився людям ще до нашої ери. Свідоцтва застосування людством сплаву заліза з вуглецем для виробництва посуду, знаходяться археологами по всій земній кулі: в Північній Африці з чавуну робили таджин – горщики з конічною кришкою для приготування однойменного страви. В Азії типовим представником чавунної начиння є казан для плову, в Європі – чавунець, що з'явився, як вважається, пізніше своїх африканських та азіатських «колег».
Дивно, але чавунний посуд для кухні за стільки століть не втратила актуальності і потрібності, вона пережила епохи, війни, перевороти, залишаючись повноправною господинею на кухнях всього світу! Сьогодні вона не просто не забута – вона використовується активніше, ніж коли б то не було, удосконалюючись, змінюючись, але продовжуючи брати участь у кулінарному дійстві. Асортимент сучасної чавунного посуду, купити яку з особливою вигодою пропонує інтернет-магазин «Форма», складається з:
- каструль;
- казанков;
- приготування різних розмірів;
- сотейників;
- традиційних чугунков (ця назва згодом почало застосовуватися до будь посуді з чавуну, раніше так називали широкі горщики з завужені низом, спочатку вироблені з глини);
- гусятницю;
- сковород-гриль або гриль-газ, посуду для мангалів;
- казанків;
- воков (традиційна східна посуд для приготування плову);
- жаровень.
У чавунному посуді відмінною виходить будь-яка їжа: м'ясні та рибні страви, гриби, каші, соуси, супи, плов, стейки. Такі кулінарні техніки, як смаження, варіння, тушкування, ловлення, тривала і щадна термічна обробка з допомогою чавунної начиння відтворюються без проблем.
Переваги чавунного посуду
Список достоїнств чавунної начиння значний. За багатьма якостями і характеристиками, вона перевершує аналогічні товари для кухні з інших матеріалів. У чавунного посуду відгуки суцільно позитивні, вона – бажаний гість на будь-якій кухні.
- У чавунного посуду найтриваліший термін служби, исчисляющий десятиліттями, якщо не століттями, її часто передають у спадок: казанок, використовуваний раніше в російській печі, сьогодні з успіхом використовується на сучасній плиті. Чавунний посуд практично неможливо зіпсувати, теоретично можна готувати навіть на вікових чавунах, знайдених археологами, якщо як слід відмити і почистити. Але робити це не обов'язково – наш магазин чавунного посуду пропонує сучасні і актуальні моделі. Єдина неприємність, яка може вкоротити вік чавунному посуді – падіння з великої висоти на тверду поверхню.
- Чавун не вступає в реакції з продуктами, він хімічно інертний, не реагує навіть з кислотами і лугами.
- Чавун довго, але рівномірно прогрівається, тривалий час утримує тепло. Продукти, готуючись в чавунному посуді, зберігають корисність, соковитість і натуральний смак, віддалено нагадуючи страви, приготовані на печі.
- У чавуну унікальне властивість створювати власне антипригарне покриття, можливе завдяки пористій структурі сплаву. Кожен раз під час готування, частина масла вбирається у чавун, поступово перетворюючи верхній шар металу в антипригарний, не поступається за якістю знаменитому «Тефалю». Від вас вимагається правильно підготувати чавунну посуд до першого використання: прожарити з сіллю, покрити шаром рослинного масла і прогріти в духовці, інакше на перших порах продукти до неї будуть прилипати.
- Чавунний посуд не деформується, не змінює фізичних властивостей і форми, не боїться перепадів температур, її можна сміливо ставити на відкритий вогонь мангалу.
- Не бійтеся перевертати жарящиеся на чавунній сковороді продукти металевою лопаткою – її покриття не пошкоджується від контакту з металом, як це відбувається у випадку з тефлоном.
Мінусів у чавунного посуду (недорого пропонує наш інтернет-магазин Formo4ka) трохи, вони рідко виступають вирішальним чинником при покупці.
- Чавун важкий. Великі казани масивні гусятниці – непогана альтернатива гантелей. Млинцеві сковороди з чавуну – своєрідна кухонне начиння: непросто насмажити гору млинців для сім'ї, повертаючи важкою начинням. Але велика вага – не недолік, швидше особливість, для багатьох цілком прийнятна, допомагає підкачати руки.
- Чугунную посуду лучше не использовать на плитах со стеклянной жарящей поверхностью – она может поцарапаться. Прочие модели домашних плит чугунной посуды не боятся.
- Чугун ржавеет. Чтобы этого избежать, вытирайте вымытую посуду насухо или выдерживаете ее на огне до полного испарения влаги. Если не планируете использовать чугунки длительное время – тщательно смажьте их растительным маслом перед хранением.
- Специалисты нашего магазина посуды не рекомендуют хранить готовые блюда в чугунной утвари – она впитывает запахи и потом хуже отмывается. Перекладывайте пищу для хранения в пластиковые контейнеры, а посуду мойте пока она еще теплая.
Учитывая эти нюансы, и подобающим образом следя за чугунной посудой, вы можете быть уверены – на ваш век ее хватит. Выглядящая неказисто, сделанная из темного и тяжелого металла, она дает фору многим современным материалам, сдающими позиции перед увесистой и массивной, казалось бы, вышедшей из моды, чугунной утвари.
Якщо вас цікавить чавунний посуд, ціна якої не кусається – ласкаво просимо на сайт formo4ka.com.ua, який ви не залишите без покупки!